Asfor - 9 lat gwarancji

Crystal Serum może być aplikowany tylko przez przeszkolonych profesjonalnych detailerów, posiadających Akredytację Gtechniq Crystal Serum. Na zainstalowaną powłokę Crystal Serum udzielana jest 9 letnia gwarancja.

Wyciąganie (usuwanie) wgnieceń PDR

Metalowe elementy karoserii auta są narażone na różne niesprzyjające czynniki zewnętrzne i moga ulec odkształceniu. Takie usterki powstają najczęściej podczas opadów gradu lub na parkingach, gdzie nieuważni kierowcy innych aut niszczą nasz pojazd i znikają. Istnieje metoda, dzięi której takie uszkodzenia moga zostać naprawione inwazyjnie za pomocą "hebli" lub bezinwazyjnie za pomocą kleju, bez konieczności szpachlowania i nowego lakierowania (szczegółowy opis poniżej). Ta metoda oznaczona jest skrótem PDR (Paintless Dent Repair) i polega na delikatnym wypychaniu lub wyciąganiu punktów a celu przywróceniu danemu elementowi pierwotnego kształtu. 
 

Do odpowiedniego uchwycenia wgniecenia służą specjalne narzędzia, w szczególności w celu uchwycenia jego zarysu, stosowane są dedykowane lampy, które pod odpowiednim kątem oświetlają wgniecenie i pozwalają na jego precyzyjne zlokalizowanie. Punkt na spodzie musi być uchwycony przez doświadczonego specjalistę narzędziem a siła jego nacisku na punkt musi być rozpoznana i odpowiednio dostosowana do uszkodzenia.
 

Naprawa metodą inwazyjną polega na masowaniu blachy od wewnątrz w celu przywrócenia jej poprzedniego kształtu. W celu uzyskania dostępu do spodniej strony blachy często należy zdemontować jakiś element karoserii, np. podsufitkę dla naprawy wgnieceń znajdujących się na dachu. Demontaż nie zawsze jest konieczny i zależy od wielu czynników, ale musi to ocenić doświadczony technik usuwania wgnieceń.
 

Druga metoda, tzw. "na klej", jest bezinwazyjna i polega na wyciągnięciu wgniecenia przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi oraz kleju o odpowiednich własnościach fizycznych. Sposób ten wykorzystuje się przy naprawie w trudno dostępnych dla hebli miejscach lub gdy ilość wgnieceń powoduje nieopłacalność metody pierwszej.

 

Usuwanie wgnieceń PDR Asfor Auto detailing Usuwanie wgnieceń PDR Asfor Auto detailing